Hádzanári ŠKP Bratislava a Tatran Prešov vo finále Slovenského pohára

03.03.2013 Celý región

Prešov 2. marca (TASR) - Slovenský pohár v hádzanej mužov mal v sobotu na programe semifinálové zápasy.

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 26:25 (13:14)
Najviac gólov: Kuchárik 9/3, Slaninka 5, Volentič 4 - Zdráhala 10/2, Firit 5, Vallo 4.
Rozhodovali: Mandák, Rudinský,
vylúčení: 1:1,
ČK: Martin Kozák (Považská Bystrica) za faul,
pok. hody: 3/3 - 1/1,
72 divákov

Do nedeľňajšieho finále postúpil ŠKP Bratislava.

V prvom semifinálovom zápase sa zrodilo prekvapenie na úkor mierneho favorita. Považania mali pritom tri štvrtiny zápasu navrch, hoci už od 5. minúty im chýbal na krídle vylúčený Martin Kozák, ktorý videl červenú kartu po zbytočnom faule na Pupíka. "Policajti" sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu 9:13 a ešte do prestávky stiahli náskok súpera na minimálny rozdiel. V 46. minúte bolo 20:20, potom išli Bratislavčania prvýkrát do vedenia a víťazstvo si už nenechali ujsť.

Tatran Prešov - HC SPORTA Hlohovec 38:25 (21:12)
Najviac gólov: Antl 12/4, Čip 8, Kristopans 4 - F. Zaťko 9/5, Mazúr, Holdoš po 5.
Rozhodovali: Gedeon, Vydra,
vylúčení: 3:5,
pok. hody: 4/4 - 6/5,
1280 divákov

Do finále postúpil Tatran.

V druhom semifinálovom zápase sa už nekonalo prekvapenie. Prešov mal od začiatku navrch, hostia dali prvý gól z hry až v 10. minúte. Nečudo, že náskok Tatrana rýchlo rástol a prakticky už v prvom polčase bolo rozhodnuté. Šarišania ani po výmene strán nepoľavili v nasadení a zaslúžene postúpili do finále.